Akcesoria kuchenne do różnych zadań

akcesoria kuchenne

kuchniaKuchnia jest uważana za serce każdego domu, dlatego warto zadbać o to, aby była jak najlepiej wyposażona. Dobre wyposażenie kuchni nie oznacza jednak, że szafki i szuflady będą przepełnione sprzętem kuchennym, przez który będziemy musieli się przekopywać aby znaleźć element, którego w danej chwili potrzebujemy.

Kuchnia powinna być wyposażona według naszych wymagań i warto stosować tu zasadę, która mówi, że mniej oznacza więcej. Warto zadbać o to, aby na wyposażeniu mieć podstawy, bo lepiej z czasem dokupić jeden lub dwa elementy, niż od razu wypełniać pomieszczenie różnorodnym sprzętem kuchennym, z którego połowy i tak nie będziemy używać. Mówiąc o sprzęcie kuchennym zazwyczaj myślimy o garnkach i patelniach i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one podstawą każdej kuchni, ale warto skupić się na szczegółach, a mianowicie na akcesoriach.

Akcesoria kuchenne spełniają różne funkcje i zazwyczaj nie zajmują dużo miejsca, a ich niska cena zachęca do tego, aby kupować więcej. Nie dajmy się jednak ponieść emocjom i wybierzmy tylko taki sprzęt, który jest nam potrzebny. Oczywiście nikt nas nie powstrzyma przed zakupem kilku elementów więcej, a czasami jest to nawet wskazane, ponieważ akcesoria kuchenne poza zastosowaniem praktycznym, mogą być także bardzo ładne, przez co możemy używać ich głównie z myślą o wystroju wnętrza. Można podzielić je na kilka grup w zależności od tego czy gotujemy, smażymy czy pieczemy, choć są także te, które możemy uznać za ogólne, ponieważ nadają się do różnych zadań. Jeśli chodzi o tą pierwszą grupę, to każda kuchnia powinna być wyposażona w przynajmniej trzy, a mianowicie w chochlę, durszlak i łyżkę cedzakową, znaną także jako szumówka. Akcesoria tego typu prawie zawsze są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest neutralna dla naszego zdrowia. Dodatkowo niektóre łyżki i durszlaki mogą być pokryte emalią. Emalia sama w sobie ma działanie ochronne dla stali, lecz w przypadku akcesoriów jest używana głównie w celach ozdobnych. Użycie emalii pozwala na to, aby sprzęt kuchenny był dostępny w różnych kolorach i wzorach, a wówczas może być wykorzystywany jako element wystroju. Przykładem może być wzorzysty durszlak, który wystarczy postawić na szafce w celu uzyskania lepszego efektu wizualnego wnętrza. W przypadku akcesoriów do smażenia bardzo ważne są szpatułki do przewracania mięsa na patelni. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, ale polecane są te drewniane, ponieważ używając ich nie uszkodzimy powłok patelni. Zamiast szpatułki możemy użyć także szczypiec do obracania mięsa, a one również mogą być wykonane z drewna. Posiadając takie szczypce, zyskujemy sprzęt 2w1, ponieważ jest to typowy przykład sprzętu używanego podczas pieczenia, w szczególności na grillu. Przechodząc do akcesoriów używanych podczas pieczenia nie można zapomnieć o formach do pieczenia ciast. Formy dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Decydując się na zakup którejś z nich, powinniśmy kierować się rodzajem wypieku który chcemy zrobić. Formy mogą być proste, wąskie i podłużne, ale dobrym wyborem są formy dwuczęściowe. Po upieczeniu ciasta wystarczy odpiąć klamrę znajdującą się na bocznej stronie formy, po czym możemy łatwo ją zdjąć, pozostawiając ciasto nienaruszone. W ten sposób nie musimy kroić ciasta od razu i możemy je zaprezentować w pełnej okazałości. Możemy także zdecydować się na zakup blaszek piętrowych na których możemy poukładać pokrojone wypieki lub ciastka.

Akcesoria znacznie ułatwiają pracę w kuchni, a niektóre z nich są wręcz niezbędne jeśli chcemy przygotować niektóre potrawy. Jeśli chcemy aby spełniały funkcję dekoracyjną, możemy wybrać także ozdobne młynki do kawy czy pojemniki na sypkie produkty, takie jak makaron, kasze czy ryż. Są one zazwyczaj szklane i same w sobie wyglądają ładnie, ale najlepszy efekt jest wtedy, jeśli wypełnimy je różnymi rodzajami kasz czy różnokolorowym makaronem. W tej kwestii ogranicza nas jedynie nasza kreatywność.

Przy współpracy ze sklepem internetowym naczynia.olkusz.pl oferującym akcesoria kuchenne i inne wyposażenie niezbędne w każdej kuchni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *