Naklejki czy szablony do dekorowania ścian?

Naklejka na ścianęZastanawiając się nad remontem czy choćby odświeżeniem ścian często zastanawiamy się również nad ozdobieniem ich naklejką, czy za pomocą szablonu. Zaczynamy szukać w internecie wzorów nam odpowiadających oraz informacji: czy naklejki nie odklejają się od ściany, jak malować za pomocą szablonu itp. W tym momencie napotykamy na wiele różnych opinii. Jedni piszą o tym, że naklejki trzymają się ściany a jeśli chcemy coś zmienić to po prostu je odrywamy i naklejamy inną natomiast inni, że lepszym rozwiązaniem są szablony malarskie, bo są tańsze i można je wykorzystać wielokrotnie.

Oczywiście wszystko to prawda i sami musimy zdecydować co nam najbardziej odpowiada. Jedno jest pewne, czy wybierzemy naklejkę czy szablon powinniśmy trzymać się instrukcji dołączonej przez producenta a nie powinno być problemu z ich naklejeniem czy pomalowaniem a ściany w naszym mieszkaniu zyskają nowe życie.

Jak właściwie korzystać z naklejek i szablonów?

Jeśli chodzi o naklejki dekoracyjne, to technik ich przytwierdzenia jest wiele. Ważne, by powierzchnia była gładka i odtłuszczona. Będziemy wtedy pewni, że naklejka dobrze się przyklei. Obecnie na rynku dostępne są naklejki na ściany malowane różnymi rodzajami farb, ale również na papier (tapety), szafki czy płytki. To, gdzie je umieścimy zależy od naszej wyobraźni. Wystarczy odkleić zabezpieczenie i przyłożyć na przygotowanej powierzchni. Z reguły większe wzory warto „odpowietrzyć” za pomocą delikatnego gładzenia naklejki ściereczką. Przy klejeniu na szybie – delikatnie nakłuć miejsce gdzie powstały pęcherze i wycisnąć powietrze.

Na rynku dostępne są naklejki o różnych wzorach, kształtach, z różnych materiałów. Każdy znajdzie coś dla siebie, co niewątpliwie zmieni charakter wnętrza. Naklejki mają jeszcze jedną zaletę – można większość z nich usunąć przy pomocy ciepłego powietrza. Naklejki wykorzystujemy już wszędzie: w domu, szkołach, lokalach usługowych czy gastronomicznych, biurach. Podkreślają charakter miejsca.

Jeśli decydujemy się na trwalszą dekorację można kupić szablony do malowania. Ozdobią ściany, nadadzą stylu i indywidualizmu. Na rynku producenci prześcigają się w pomysłach i technikach produkcji. Coraz większe zainteresowanie powoduje, że szablony dekoracyjne spotkamy w każdym rozmiarze, nawet wielkoformatowym. Możemy tez tworzyć swoje dzieła sztuki łącząc poszczególne szablony w obrazy na ścianie.

Jaką mają przewagę nad naklejkami?

Dla niektórych znaczenie ma fakt, iż szablony na ścianę można wykorzystać kilka razy. Inni, zwolennicy naklejek twierdzą, że ten sam motyw może się znudzić. Pomysłów na urozmaicenie i własne aranżacje jest wiele. Nieważne, czy wybierzemy naklejki czy szablony – efekt końcowy zachwyci a stworzone kompozycje wyrażą nas samych.

www.szablon-studio.pl – szablony malarskie – sklep internetowy

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *