Dodatki, które powinny znaleźć się w industrialnym salonie

Antyramy na ścianie

Antyramy na ścianieUrządzenie salonu w stylu industrialnym cieszy się coraz większym powodzeniem. Warto tutaj wiedzieć, że ten styl wywodzi się z budynków pofabrycznych. Kiedyś kojarzył się z biedą i recesją, a obecnie jest synonimem bogactwa i prestiżu społecznego. W dekorowaniu należy pamiętać, że industrializm jest bardzo surowy, zatem należy wybierać takie dodatki, które go dopełnią i podkreślą jego indywidualny charakter. Absolutnym must have są antyramy.

Im mniej tym lepiej

Ten styl cechuje surowe wykończenie i przestrzeń. Jednak również istotne znaczenie ma odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Takie loftowe wnętrza nie mogą być przytłoczone, gdyż w tym przypadku stosuje się zasadę mniej znaczy więcej. Zatem wszystkie dodatki powinny być możliwe jak najbardziej minimalistyczne i surowe, a jednocześnie stylowe. Zatem do takiego wnętrza punktem obowiązkowym jest antyrama. Otóż można ją wykorzystać naprawdę na różne sposoby. Otóż w antyramach można umieścić zdjęcia, jednak powinny być to portrety czarno-białe, ewentualnie abstrakcje. Antyramy można oczywiście zawiesić puste. Świetnie komponują się z ceglaną ścianą wprowadzając dizajn godny nowojorskiego loftu. W antyramach również można umieścić geometryczne obrazy, albo zdjęcia fabryk, czy zdjęcia dzielnicy Brooklyn, która jest industrialną częścią Nowego Jorku.

Oświetlenie ma znaczenie

Oczywiście styl industrialny jest ściśle związany z chłodem, czy też neutralnością, ale i szarością. Ozdoby tutaj mają znaczenie, ale powinny być przede wszystkim surowe. Duży nacisk kładziony jest na odpowiednie oświetlenie, które ma łączyć funkcjonalność, ale i minimalistyczną dekoracyjność. Zatem w żadnym lofcie nie może zabraknąć stalowej lampy stojącej. Można takie lampy zakupić na pchlim targu, albo również dostępne są lampy stylizowane na ten styl. Warto zwrócić uwagę na duży klosz, który powinien mieć skierowane światło na ścianę, na której jest np. antyrama. Lampy powinny prezentować się niczym zabrane z fabryki, co tworzy niepowtarzalny klimat.

Patent na wnętrze i świetna dekoracja

Styl industrialny wiąże się z przestrzenią. Jednak, nawet jeżeli nie dysponujemy bardzo dużym wnętrzem, możemy zastosować małe triki, które powiększą optycznie przestrzeń, a jednocześnie są świetną dekoracją. Zatem należy zamontować na ścianie lustro, które doda jeszcze niebanalnego stylu. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się prostokątne, duże lustro. Kluczowe znaczenie ma tutaj rama, która powinna być stalowa i oczywiście bardzo cienka. Dzięki temu efekt będzie doskonały. Takie lustro może też znajdować się na przeciwko ściany z cegły, co dodatkowo stworzy efekt brooklyńskich klatek schodowych.

Nadaj starym rzeczom nowe życie

Dodatki do takiego mieszkania powinny być stare, albo stylizowane. Tutaj nie ma znaczenie ich świetne wykończenie. One mają opowiadać jakąś historię i coś wyrażać. Zatem nie ma miejsca na doskonałość, biel i motywy Chanel, lecz liczy się autentyczność. Zatem różne skarby można znaleźć w piwnicy, czy też na strychu. Można również pójść na targ staroci, gdzie można zakupić wiele skarbów. Zatem warto do przestrzeni urządzonej w industrialnym stylu wprowadzić stare maszyny do pisania, czy też szycia. Są one świetną ozdobą i wiele wyrażają. Można również zdecydować się na zegary w metalowej ramie, czy nawet stare czajniki. Efekt takich dekoracji jest naprawdę imponujący.

Drabina – bo trzeba ją mieć

Świetną dekoracją, a jednocześnie meblem może być drabina. Można ją samodzielnie wykonać z drewna, następnie pomalować na ciemne kolory, lub po prostu zakupić. Tak naprawdę może one pełnić również funkcję mebla. Należy ją przymocować do ściany, a szczeble będą służyły za półki. To ciekawy pomysł, który również warto wykorzystać. Drabina może również stać oparta o ścianę i być dekoracją samą w sobie.

Styl industrialny do doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią surowość. W typ przypadku liczy się dizajn, ale w prostym wydaniu oraz nieprzeciętne pomysły. Dekoracje takie jak antyrama, którą kupisz w sklepzramami.pl są obowiązkowe, a przy tym bardzo tanie. Można również zdecydować się na kupowanie staroci, które „opowiadają” jakąś historię, dzięki temu wnętrze będzie miało swój niepowtarzalny charakter, a jednocześnie będzie unikalne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *